październik

Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych złożyli przysięgę w Kielcach

02-10-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Niemal 150 elewów trzeciego turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło przysięgę na Placu Wolności w Kielcach.

Na początku września ochotnicy z całego kraju rozpoczęli  służbę w Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Podstawowe szkolenie wojskowe przechodzą w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. W dniu przysięgi towarzyszyli im najbliżsi - rodziny i przyjaciele. Elewi ślubowali nie szczędzić krwi, kiedy będzie trzeba walczyć za ojczyznę. Żołnierzy szczególnie wyróżniających się w służbie nagrodzono listami gratulacyjnymi. W odbieraniu podziękowań towarzyszyli im rodzice.

Elewów czekają kolejne trzy miesiące szkolenia i ciężkiej pracy. Po każdym turnusie Narodowe Siły Rezerwowe podpisują kontrakty z najlepszymi żołnierzami, pozostali trafiają do rezerwy.

Lato w Mieście 2019