październik

Wiele atrakcji na III Akademii off Fashion

12-10-2017

Na kolejną - III edycję Akademii Off Fashion zaprasza Kieleckie Centrum Kultury. Tym razem motto wydarzenia brzmi „Lalka”. W dniach od 20 do 27 października zaplanowanych jest sześć wieczorów poświęconych szeroko pojętej modzie.

Rozpocznie je „Belle Epoque” - wernisaż wystawy lalek ze zbiorów rodziny Sosenków z Krakowa (20.10.2017 r., godz. 19.00, Galeria Sztuki Współczesnej Winda, Plac Moniuszki 2B). Wieczór II Akademii - zatytułowany „U Mincla i Wokulskiego” poświęcony będzie pokazowi mody projektantów Off Fashion i odbędzie się w Galerii Echo (22.10.2017 r., godz. 16.00). Zaprezentowane zostaną kolekcje m.in. Darii Wierzbickiej i Agnieszki Barańskiej. Gościem wieczoru będzie aktor młodego pokolenia - Marcel Sabat, którego publiczność zobaczy tym razem w roli  projektanta mody.

W ramach Wieczoru III, zatytułowanego „Różowe okulary szatana” oraz przyświecającej mu idei - „Czytanie jest modne”, odbędzie się wspólne, głośne czytanie literatury (Mała scena KCK, 23.10.2017 r., godz. 19.00). Dzień później zaplanowany jest  wernisaż wystawy Mirosławy Truchty-Nowickiej „Pokój lalki”. Ten wieczór Akademii Off Fashion zatytułowano „Lalka jak z bajki” (24.10.2017 r., godz. 19.00, Galeria Kostiumeria, KCK). Kielecką publiczność czeka też pokaz najnowszej kolekcji duetu  modowego Paprocki&Brzozowski, który odbędzie się w ramach wieczoru pod hasłem „Z kroniki dnia powszedniego warszawy”( 26.10.2017 r., godz. 20.00, Duża Scena KCK). Prezentację ich propozycji poprzedzi pokaz Jakuba Bartnika, projektanta mody działającego pod pseudonimem Jacob Birge. I wreszcie na finał tegorocznej Akademii  zaplanowanowieczór pod hasłem "Arystokratka", a podczas niego -  pokaz ekskluzywnej marki Deni Cler Milano jesień - zima 2017/2018 (27.10.2017 r., godz. 20.00, Duża Scena KCK).

Szczegóły dotyczące programu oraz biletów dostępne są na stronie www.offfashion.eu