październik

30-lecie Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach

16-10-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

"Wiwat szkoło ma! To już 30 lat" - takimi słowami piosenki uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32 im. Janusza Kusocińskiego przypominali  o jubileuszu trzydziestolecia tej placówki. Uroczyste obchody rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Trzy dekady to znaczący czas. We wrześniu minęło dokładnie trzydzieści lat od momentu, w którym w murach szkoły na kieleckim osiedlu „Barwinek” po raz zabrzmiał dzwonek.  1 września 1987 roku dyrektorem placówki został  Ryszard Kasperek. W trzecim roku istnienia szkoła otrzymała imię patrona Janusza Kusocińskiego, którego postać zostawiła po sobie ślad w świecie sportu. Uroczystości jubileuszowe pozwoliły zaprezentować talenty uczniów, kształcących się w podstawówce oraz gimnazjum. Są oni przekonani, że wybór tej szkoły to dobra decyzja. Szkoła poszerza talenty młodych ludzi, pozwalając na rozwijanie ich pasji. Jednak osiągniecia sportowe i teatralne to nie jedyna  droga, którą podąża „32”. Podczas obchodów miało miejsce uroczyste odznaczenie sztandaru szkoły orderem „60 lat udziału Polski w misjach poza granicami państwa” oraz nadanie mu certyfikatu za działania na rzecz weteranów. Delegacja uczniowska złożyła również kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły.