Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

październik

Wkrótce otwarcie jedynego w Polsce i w Europie MUZEUM LAURENSA HAMMONDA

17-10-2017

W dniu 28 października nastąpi otwarcie niezwykle wyjątkowego miejsca na mapie kulturalnej kraju i Europy - jedynego w Polsce i na starym kontynencie muzeum Laurensa Hammonda, w którym eksponowane będą modele legendarnego instrumentu, tworzonego od lat 30. XX wieku, przez tego amerykańskiego inżyniera mechanika, z zamiłowania wynalazcę. W latach 1935-1982 wyprodukowano blisko 180 modeli tego typu organów, a w kieleckim muzeum eksponowanych będzie ponad 60 egzemplarzy, pochodzących z prywatnych zbiorów kolekcjonera - mieszkańca Kielc, spośród których wiele zostało uznanych przez znawców tematu za absolutnie kultowe. W nowo otwartym obiekcie zwiedzający przekonają się, że wystawa nie jest tylko zbiorem organów, lecz przybliża sylwetkę wynalazcy i opowiada historię powstania instrumentu, która rozpoczyna się od opatentowania zegara elektrycznego z silnikiem krokowym. Znaczną przestrzeń muzeum poświęcono znanym ze świata muzyki postaciom wykorzystującym dźwięk organów Hammonda. W jednej z sal można posłuchać klasycznych (lampowych) organów B3 i porównać ich brzmienie z nowszymi organami elektronicznymi (tranzystorowymi), w innej jeszcze poznać współpracownika i jednocześnie antagonistę Hammonda - Dona Leslie - wynalazcę kolumny głośnikowej.

 

Muzeum funkcjonować będzie jako oddział miejskiej instytucji kultury Muzeum Zabawek i Zabawy. Siedziba nowego muzeum będzie mieściła się w Kielcach przy ulicy Kościuszki 13. Wstęp na otwarcie muzeum za okazaniem zaproszenia.

 

Imprezą towarzyszącą otwarciu muzeum dniach 28-29 października będzie II edycja Festiwalu „Laurens Hammond Pro Memoria”. W ramach dwóch dni festiwalowych odbędą się koncerty, dla których punktem wspólnym będzie muzyka organów Hammonda. W dniu 28 października o godz. 18:00 na Malej Scenie KCK wystąpi z nowym projektem muzycznym Silesian Hammond Group & Joanna Kaniewska. Dzień później na Dużej Scenie KCK od godz. 18.00 odbędzie się koncert,podczas którego wystąpią: Michał Wierba & Ronnie Burrage oraz Józef Skrzek Band z projektem „Józefina”.

 

Prezydent Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie „Kielce ROCKują” zapraszają. Wstęp na wydarzenia w ramach festiwalu wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności