październik

Teatr Kubuś na festiwalu AnimArt w Łodzi fot. Bartek...

Teatr "Kubuś" na festiwalu AnimArt w Łodzi

02-10-2017

3 października br. Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach wystąpi na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt w Łodzi ze spektaklem "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa", w reżyserii Agaty Kucińskiej. Festiwal AnimArt jest obecnie największym i jedynym wydarzeniem w Polsce, kompleksowo poświęconym sztuce animacji. Ideą festiwalu jest wzmocnienie rangi tej wielce pracochłonnej, szlachetnej i wymagającej dziedziny sztuki, która w dobie cyfryzacji i mediów zaczyna powoli odchodzić w zapomnienie, zarówno w teatrach lalek, jak i przy produkcji filmów. Jego misją jest prezentowanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnej animacji, konfrontowanie dokonań artystów polskich, europejskich i światowych, związanych z teatrem lalek i filmem animowanym, a przede wszystkim prezentacja niezwykłych efektów pracy animatorów.

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/nic-dzika-mrowka-adam-i-ewa

Lato w Mieście 2019