październik

IX Ogólnopolski Tydzień Kariery

18-10-2017

Od poniedziałku trwa IX Ogólnopolski Tydzień Kariery. W tym roku większość działań Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach skierowanych jest do szkół i uczniów. Doradcy zawodowi MUP prowadzili już zajęcia w II LO im. Jana Śniadeckiego, dziś spotkają się z uczniami z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 i Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w otwartych panelach dyskusyjnych poświęconych karierze w komunikacji, porozmawianiu z doradcami przez Skype, rozwiązania krzyżówki z nagrodami a nade wszystko do zalogowania się na bezpłatne webinarium: Tester gier - zadów czy zabawa?

Pierwszy Ogólnopolski Tydzień Kariery odbył się jesienią 2009 roku. Jego inicjatorem było Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Od tamtej pory w trzecim tygodniu października w całym kraju odbywa się setki akcji, których celem jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego. Krajowym koordynatorem działań jest oczywiście Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, a patronat nad całością działań obejmują ministrowie właściwi dla spraw pracy i edukacji. Ogólnopolski Tydzień Kariery zawsze ma swoje hasło, myśl przewodnią, która brzmi w tym roku: „Ja na rynku pracy - moje talenty i moje kompetencje”.

W województwie świętokrzyskim w realizację idei OTK włącza się szereg instytucji. Do największych działań należą te prowadzone przez Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach i jego partnerów. To zaangażowanie stolicy regionu zostało dostrzeżone i akcja aż sześciokrotnie została nagrodzona przez Jury powoływane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych.

W tym roku zapraszamy do udziału w warsztatach doradczych, prezentacjach, dyskusjach, webinarium, poradach na odległość, wizytach studyjnych, debacie i targach pracy dla ludzi młodych. Odbędą się m.in. dwa panele dyskusyjne poświęcone karierze w komunikacji. Dziś o 13:00 ze studentami spotka się w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji UJK Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny dwóch łódzkich tytułów prasowych i dawny korespondent wojenny. W czwartek 26 października w tym samym miejscu od godziny 11:30 będzie można podyskutować z Marcinem Olkowiczem – dyrektorem generalnym Związku Firm Public Relations w Polsce.

W maju bieżącego roku MUP otworzył nową formę kontaktu dla swoich klientów - poradnictwo zawodowe na odległość za pośrednictwem komunikatora Skype. Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest ona dostępna dla wszystkich, którzy chcą porozmawiać o swojej ścieżce kariery, redagowani dokumentów aplikacyjnych, czy technik poszukiwania zatrudnienia. Doradcy zawodowi MUP czekają pod adresami: „MUP Kielce Doradca 1” i „MUP Kielce Doradca 2” do piątku 20 października włącznie, w godzinach od 12:00 do 13:30.

Zwieńczeniem tegorocznych działań w wirtualnej przestrzeni będzie bezpłatne webinarium dla uczniów zatytułowane: „Tester gier – zawód czy zabawa”? W ciągu zaledwie godziny wszyscy chętni będą mogli poznać specyfikę pracy testera gier. Dowiedzieć się, jakie do wykonywania tego zawodu potrzebne są umiejętności i czy warto z zabawy zrobić pracę? Spotkanie poprowadzi dla uczniów świętokrzyskich szkół poznańska Akademia Webinaru. Gościem specjalnym będzie profesjonalna testerka programów i gier mobilnych. Webinarium odbędzie się w czwartek 19 października w godzinach od 18:30 do 19:30. Wcześniej należy się zarejestrować. Link do opisu i logowania poniżej.

UWAGA. "Tester gier - zawód czy zabawa?" zostaje przeniesiony na środę, 29 listopada (początek o godzinie 19.00). Wszystkie dotychczasowe zgłoszenia są  aktualne i nie trzeba rejestrować się ponownie. Osoby, które już się zarejestrowały otrzymały e-maile z informacją o zmianie terminu.

Ogólnopolskiemu Tygodniowi Kariery w Kielcach tradycyjnie towarzyszą Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy. W tym roku zapraszamy do Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej we wtorek 24 października w godzinach od 10:00 do 12:30.

Zachęcamy też do wypełnienia OTeKowej krzyżówki! Dostępna jest ona w folderach OTK, które rozdajemy podczas spotkań i na stronie akcji: mup.kielce.pl/OTK. Dzięki wsparciu firmy InterviewMe pierwsze dziesięć osób, które przyślą do nas prawidłowe rozwiązanie, dostanie bezpłatny dostęp do pakietu PLUS profesjonalnego kreatora CV! Warto skorzystać z tej szansy i mieć dokumenty wyróżniające się spośród innych tego typu!

Więcej informacji o tym co dzieje się w Polsce i Kielcach podczas IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery znajdziecie na stronach internetowych:

·         otk.sdsiz.com.pl

·         mup.kielce.pl/otk