październik

Roboty Photon w Energetycznym Centrum Nauki KPT

04-10-2017

Warsztaty z programowania przy użyciu Photonów już od października znajdą się w ofercie Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. To efekt porozumienia pomiędzy Grupą MAC i KPT.

Photon to mały, interaktywny robot, sterowany za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niemu dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia, od razu obserwując efekty swojej pracy. Kielecka firma z blisko 30-letnim doświadczeniem, Grupa MAC S.A., została wyłącznym dystrybutorem robota Photon dla polskiej edukacji. W środę, 4 października, podpisano porozumienie według którego Photony wzbogacą ofertę Energetycznego Centrum Nauki KPT dla szkół.

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego podkreśla, że Energetyczne Centrum Nauki KPT i Grupę MAC łączą wspólne cele. - Zależy nam na promowaniu wiedzy, rozwijaniu kreatywności, umiejętności analitycznego i logicznego myślenia u dzieci od najmłodszych lat. Warsztaty ruszają już w październiku. Oferta skierowana jest zarówno do grup szkolnych, jak i osób indywidualnych. Grupa docelowa to uczniowie klas I-III oraz IV-VI – mówi Szymon Mazurkiewicz. Dodaje, że ECN chce również otworzyć specjalny popołudniowy kurs z programowania, który obejmował będzie trzy etapy zaawansowania, a kończył się będzie wręczeniem certyfikatów. - W ramach naszej współpracy zorganizujemy także szereg wydarzeń specjalnych, w tym spotkania dla nauczycieli i konkurs dla szkół – kontynuuje dyrektor KPT.

- Mamy nadzieję, że pomysł warsztatów z Photonem okaże się strzałem w dziesiątkę, ponieważ najnowsza podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej już od września br. wprowadza elementy nauki programowania – mówi Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC S.A., do której należy uznane wśród nauczycieli wydawnictwo MAC Edukacja. - Pamiętając o tym, że nadal tylko na polskim rynku brakuje 50 tysięcy programistów, każdy pomysł na popularyzację programowania jest na wagę złota. Photon dostarczany do polskich szkół przez nasze wydawnictwo doskonale wpisuje się w potrzeby nie tylko edukacji, ale i rynku pracy - dodaje.

Warsztaty z programowania przy użyciu robotów Photon są częścią najnowszej oferty ECN dla szkół. Każdy z dni - od wtorku do piątku - podzielony został tematycznie. Zajęcia dotyczyć będą różnych dziedzin - biologii, fizyki, astronomii, czy techniki i konstrukcji. Czwartek to właśnie zajęcia z programowania. Z propozycji będą mogli skorzystać uczniowie z różnych etapów edukacyjnych.

Szczegóły dotyczące najnowszej oferty Energetycznego Centrum Nauki: www.ecn.kielce.pl.

Więcej o nauce programowania - https://www.mac.pl/programowanie