październik

Kielce biegały po raz dziewiąty

23-10-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Dobra zabawa oraz  pełna emocji sportowa rywalizacja, towarzyszyły uczestnikom IX edycji akcji "Kielce Biegają". W ubiegłym roku padł rekord liczby uczestników w tych zawodach. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało wtedy  blisko 2200 zawodników. Mimo że w tym roku pogoda momentami nie sprzyjała,  frekwencja również dopisała.

Wyznaczono cztery trasy podzielone na kategorie wiekowe uczestników. Najmłodsza grupa miała do pokonania dystans 400 metrów po Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach. Starsi biegli na odcinkach od około 1400 m, przez 2 kilometry, po prawie 4300 m - w kategorii Open. W zawodach uczestniczyli nie tylko kielczanie, ale również zawodnicy spoza województwa.

Zwycięzcy otrzymali medale od prezydenta Kielc oraz nagrody ufundowane m.in. przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Jednak  dla uczestników liczyły się nie tylko nagrody, ale przede wszystkim frajda z uczestnictwa w zawodach. Dziewiąta  edycja akcji "Kielce Biegają" zakończyła się sukcesem wielu zawodników, którzy wybrali tę aktywną formę spędzaniu czasu. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Kielce.

Lato w Mieście 2019