październik

Dzień Kultury Żydowskiej

24-10-2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza w piątek, 27 października na Dzień Kultury Żydowskiej. W programie tego wydarzenia są m.in.: zwiedzanie wystawy stałej Z dziejów Kielc, uczestnicy poznają historię mniejszości żydowskiej, degustacje potraw kuchni żydowskiej, warsztaty tańca inspirowanego muzyką żydowską oraz koncercie muzyki żydowskiej. Wstęp wolny.

Program:

godz. 9.00-10.00  "Pieśni żydowskie", koncert uczniów z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej pod kierunkiem Barbary Barwińskiej

godz. 10.00-11.00; warsztaty tańca inspirowane muzyką żydowską, zespół taneczny "Kamena" (Gimnazjum im. Generała Kazimierza Tańskiego w Chmielniku)

godz. 11.00-11.30; degustacja potraw kuchni żydowskiej przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Fundacja Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy

godz. 11.30- 13.30; Historia mniejszości żydowskiej w Kielcach. Stała wystawa "Z dziejów Kielc". Spacer "Śladami mniejszości żydowskiej w Kielcach" oraz quest "Kielce miasto wielu kultur".