sierpień

Dzieci z terenów, przez które przeszły nawałnice wypoczywają w Kielcach

31-08-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Przyjechały do stolicy regionu świętokrzyskiego, aby zapomnieć o tym, co ich spotkało, aby odpocząć, a swoim rodzicom dać czas na doprowadzenie do porządku domów, które dwa tygodnie temu zniszczyła nawałnica. W Kielcach na zaproszenie prezydenta Wojciecha Lubawskiego goszczą dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego, z gminy Nakło nad Notecią. W ich szkołach z powodu szkód, wyrządzonych przez wichury i burze, w terminie nie może się rozpocząć rok szkolny.

Podczas tygodniowego pobytu w Kielcach mieszkają w bursie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Kołłątaja. W programie ich pobytu w Kielcach znalazło się zwiedzanie miasta, m.in.: centrum ze Wzgórzem Zamkowym, Kadzielni, Wietrzni, Energetycznego Centrum Nauki w Kieleckim Parku Technologicznym czy Centrum Geoedukacji. Uczniowie uczestniczyli też w ciekawych warsztatach w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W planach są dalsze atrakcje, m.in. Chęciny i Bałtów. Ważne jest, aby czas, kiedy rodzice sprzątają i remontują domy, a samorządy starają się doprowadzić szkoły do możliwości rozpoczęcia zajęć, dzieci spędziły z dala od zniszczonych terenów i sporo nowych miejsc poznały.

Kiedy ta grupa dzieci z Kielc wyjedzie, ich miejsce zajmie drugi turnus, również 40-osobowy z Nakła nad Notecią. Będzie u nas do 11 września.