sierpień

Kielczanie wspólnie pożegnają dworzec PKS

31-08-2017

8 i 9 września br. odbędzie się "Pożegnanie dworca PKS". Inicjatywa ta ma na celu przedstawienie dziejów dworca oraz prezentację projektu modernizacji obiektu. Dziś do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosili kielczan na konferencji prasowej na dworcu PKS organizatorzy tego wydarzenia. Na uczestników przez dwa dni czekają liczne atrakcje, a wśród nich m.in. koncerty, wystawy i warsztaty. Wstęp bezpłatny.

Program "Pożegnanie dworca PKS"

• 8 września - Muzyka w przestrzeni - wieczór z koncertami i wydarzeniami artystycznymi

19.00 - koncert SUPER GIRL ROMANTIC BOYS,
20.30 - koncert projektu artystycznego Dariusza Makaruka „Kino Mocne” z gościnnym występem Kasi Kowalskiej.

• 9 września - Tajemnice architektury, tajemnice dworca - dzień otwarty - od godz. 11.00

- akcja VIVE Group "TORBA ZA TORBĘ"
- zwiedzanie zakamarków dworca - mędzy 11.00 a 17.00, o każdej pełnej godzinie zwiedzanie rozpocznie grupa 8 - 10 - osobowa (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy)
- strefa gier retro
- strefa kultowych aut
- przejażdźka Ikarusem
- stanowiska multimedialne
- wystawa - dzieje dworca
- dwie autorskie wystawy Tomasza Siudaka i Grzegorza Bętkowskiego (korytarze dworca)
- strefa gastro - foodtrucki
15.00 - 17.00 - panel dyskusyjny "Burzyć czy nie burzyć? - losy architektury modernistycznej w Polsce"

Warsztaty w ramach projektu "Zabierz dworzec domu"
12.00 - 16.00 - Ludzie Pekaesy - studio fotograficzne z elementami graficznymi, nawiązującymi do historii dworca, mini studio nagrań - wspominienia o dworcu
12.00 - 16.00 - Widok na PKS - warsztaty wykonywania makiet dworca
13.00 - 15.00 - Warsztat druku kartek z grupą Distort Visual - druk pamiątkowych kartek na prasie techniką składu zecerskiego
13.00 - 15.00 - stanowisko wysyłania pocztówek NIEMAPY z pozdrowieniami z Kielc
13.00 - 15.00 - akcja "Torba kielecka" - stanowisko malowania toreb z dwoma symbolami Kielc - dworcem i Majonezem kieleckim
19.00 - Potańcówka Międzypokoleniowa - zabawa taneczna w budynku dworca. Imprezę rozkręci DJ z Wąsem.

Organizator: Letni Klub Śniadaniowy

Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Kielce, Wzgórze Zamkowe Kielce oraz Instytut Dizajnu w Kielcach.