ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

sierpień

Wakacyjny Piknik z Legionistami

04-08-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Z okazji obchodów Roku Józefa Piłsudskiego i zakończenia Marszu I Kompanii Kadrowej - Kluby Młodzieżowe Wolna Strefa oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach zapraszają na wakacyjny rodzinny Piknik z Legionistami. (12 sierpnia br. o godz. 16.00 na Rynku).

W programie m.in.: koncerty, pokazy taneczne, konkursy, spektakle, koncert zespołu ANKH. Ponadto w ramach Pikniku z Legionami, uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach. Będzie można zobaczyć oryginalny sprzęt legionowy, repliki mundurów, jakich używali Polacy w okresie I Wojny Światowej oraz w czasie pokoju po odzyskaniu niepodległości. Ponadto dla chętnych odbędą się konkursy wiedzy o Legionach z atrakcyjnymi z nagrodami.

Pod sceną: tworzenie kotylionów dla wszystkich uczestników pikniku, malowanie z udziałem publiczności obrazu "Kadrówka", malowanie figurek gipsowych, malowanie twarzy, wypalanie w drewnie, gry liczbowe, loteria fantowa, malowanie koszulek i toreb płóciennych, zabawy rodzinne (rzut ringo, przelewanie wody, tor przeszkód na hulajnodze), stoisko gier - drewniane gry zręcznościowe, duże gry planszowe (np. twister, warcaby, kółko - krzyżyk itp.); gry logiczne, układanki, rebusy, tworzenie własnej biżuterii, kiermasz prac plastycznych, miejska gra o tematyce patriotycznej. Można będzie także skosztować  kiełbasy z grilla, grochówki oraz waty cukrowej.

Zapraszamy z własnymi kocami i koszami piknikowymi. Na kieleckim Rynku będzie można odpocząć na leżaku lub kocu, na zaimprowizowanej „trawie”.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym