styczeń

KPT i Politechnika Świętokrzyska rozszerzają zakres współpracy

25-01-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kielecki Park Technologiczny i Politechnika Świętokrzyska poszerzają zakres współpracy. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT i profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor największej uczelni technicznej w regionie.

Umowa pozwoli nie tylko na zatrzymanie w Kielcach najzdolniejszych studentów, ale też na zaszczepienie wśród nich bakcyla przedsiębiorczości. Dodatkowo stworzy platformę działania przy projektach badawczo – rozwojowych.

Z dotychczasowej współpracy KPT i uczelni zadowolony jest prezydent Wojciech Lubawski. Podkreślił, że podpisana umowa pozwoli na jej rozszerzenie. Dodał, że miasto będzie świadczyło pomoc absolwentom uczelni zainteresowanym rozwijaniem przedsiębiorczości w oparciu o rozwiązania proponowane przez Kielecki Park Technologiczny.

Podpisana we wtorek umowa ułatwi także starania o pieniądze z kasy Unii Europejskiej, pozwalające na dofinansowanie projektów realizowanych wspólnie przez naukowców i przedsiębiorców.

Lato w Mieście 2019