styczeń

Finał konkursu plastycznego

25-01-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Finał konkursu, organizowanego przez Straż Miejską w Kielcach po tytułem „Projekt kolorowanki” odbył się dziś w Urzędzie Miasta Kielce.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie kolorowanki, dzięki której najmłodsi mieszkańcy Kielc mogli uczyć się bezpiecznych zachowań, kiedy są sami w domu lub na podwórku. Przedsięwziecie, jak zawsze w przypadku konkursów organizowanych przez Straż Miejską, spotkało się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Do konkursu przystąpiło 171 uczestników z kieleckich placówek oświatowych: Szkół Podstawowych nr 2,4,8,18,25,33, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4,6,15,16,28, Specjalistycznego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Kolumby Białeckiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego.

Komisja oceniła prace spełniające kryteria regulaminowe konkursu, a przydzielając nagrody i wyróżnienia kierowała się następującymi kryteriami: poprawność merytoryczna, staranność wykonania pracy, inwencja twórcza, czasochłonność, odniesienie się do tematyki bezpieczeństwa.

Podczas finału przyznano nagrody za walory artystyczne, wiele wyróżnień specjalnych oraz nagrody za najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy otrzymali dyplomy orz nagrody rzeczowe, m.in. książki, gry, tablety oraz inne urządzenia elektroniczne i wiele różnorodnych upominków.

Lato w Mieście 2019