styczeń

"Miasteczko Zmysłów" w Kielcach już 18 i 19 lutego w BWA

26-01-2017

Drugą edycję "Miasteczka Zmysłów" rozpoczyna weekendowa akcja dla dzieci i ich rodziców w Kielcach, w Biurze Wystaw Artystycznych (ul. Kapitulna 2). Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. W Miasteczku na wszystkich czekają niezliczone atrakcje - ponad 20 interaktywnych eksponatów, które oddziałują na wszystkie zmysły i zainteresują nawet dorosłych. Będą złudzenia optyczne i prawa fizyki - wszystko co intryguje, ciekawi i jednocześnie uczy. Mniejsze dzieci zaprosimy do strefy zabaw plastycznych, manualnych, ruchowych, tanecznych. Będziemy bawić się kolorami, kształtami, fakturami, na pewno potańczymy, poskaczemy, nauczymy się pantomimy i zagramy na instrumentach. Tutaj także znajdziecie wielkie i małe klocki sensoryczne, basen z kulkami, tablice do projektowania, górkę piasku księżycowego - który jest wyjątkowo magiczny w dotyku i wiele innych atrakcji.

Dorośli mogą wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez psycholog Dorotę Zawadzką - uznaną ekspertkę wychowania dzieci. „Superniania” była autorką lub gościem wielu programów na ten temat w stacjach telewizyjnych i radiowych, współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Formuła spotkań przewiduje zarówno elementy zajęć praktycznych jak i sporą dawkę wiedzy o tym, w co się z dzieckiem bawić najczęściej, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować. Wstęp jest wolny, do wyczerpania miejsc. BWA zaprasza w sobotę i niedzielę (18 i 19 lutego) od 10:00-17:00 (ostatnie wejście o 16:30). Dwugodzinne zajęcia psychologiczne rozpoczynają się w sobotę o 11:00 i 14:00, w niedzielę zapraszamy na jedną sesję o 11:00.

W kolejne weekendy Miasteczko Zmysłów zawita do Poznania, Wejherowa, Białegostoku i Warszawy. Organizatorem Akcji jest portal Babyonline.pl, Magazyn Mamo To Ja, a Partnerem całej Akcji - Kinder Niespodzianka. Dlatego najmłodsi będą mogli spotkać gigantyczną maskotkę Pana Kinderino przez cały czas trwania akcji. Pan Kinderino przygotował dla dzieci wiele dodatkowych niespodzianek i upominków (balony, kolorowanki).

Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl

Lato w Mieście 2019