styczeń

"Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" - rusza rejestracja

26-01-2017

26 lutego br. Fundacja Wolność i Demokracja po raz piąty organizuje projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Fundacja oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają na lokalną  edycję imprezy, która po raz kolejny odbędzie się w Kielcach.

Bieg honorowy na dystansie 1963 m. -  start godzina 12.00. Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek.

Start i meta do Biegu usytuowane będą na terenie Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica. Trasa poprowadzona zostanie alejkami Parku.

Bieg Główny na 10 km - start godz. 13.00  to normalne zawody biegowe, poprowadzone ulicami miasta. Idealne dla zawodowców i biegaczy amatorów. Trasa posiada atest PZLA.

Punkt startu - Park Miejski im. Stanisława Staszica w Kielcach.

Punkt mety - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Wzgórze Zamkowe w Kielcach.

Rejestracja do biegów od 26 stycznia, godz. 20.00

Ideą projektu biegowo - edukacyjnego "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Lato w Mieście 2019