styczeń

Certyfikat Bezpieczeństwa dla ZSO nr 17 Specjalnych

27-01-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

„Raz, dwa, trzy, bądź bezpieczny i ty!”. Takie hasło przywitało wszystkich gości, którzy pojawili się w świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych w Kielcach, by wziąć udział w miłej i ważnej uroczystości. Chodzi o przyznanie szkole i jej społeczności certyfikatu bezpieczeństwa. Jego wręczenia dokonała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski w towarzystwie przedstawicieli policji i świętokrzyskiego kuratorium oświaty.

Uzyskanie certyfikatu poprzedziła wieloletnia praca edukacyjna nauczycieli, których wspierali funkcjonariusze kieleckiej policji. To oni właśnie są pomysłodawcami realizowanego od dłuższego czasu w naszym województwie programu bezpieczeństwa.

Zdaniem prezydenta Wojciecha Lubawskiego uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa to nie tylko duma dla całej społeczności szkoły, ale przede wszystkim zobowiązanie.

Grzegorz Czapla, dyrektor szkoły, dokument traktuje jako podziękowanie za realizację działań edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły, w globalnej sieci informacyjnej czyli Internetu oraz świadczenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uroczystość wręczenia certyfikatu bezpieczeństwa uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły.

Lato w Mieście 2019