styczeń

"Alicja w Krainie Czarów" przyjęta owacjami

28-01-2017

Owacjami na stojąco nagrodziła publiczność twórców i wykonawców widowiska „Alicja w Krainie Czarów”. Premiera spektaklu Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się w sobotni wieczór. Na Dużej Scenie wystąpiło ponad 60 tancerzy KTT i uczniów Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Autorskie libretto do przedstawienia, oparte na literackim pierwowzorze powieści Lewisa Carrolla, napisała dyrektor KTT, Elżbieta Pańtak. Wspólnie z wicedyrektorem teatru Grzegorzem Pańtakiem, stworzyli choreografię do spektaklu.

„Alicja w Krainie Czarów” jest radosnym spektaklem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To opowieść łącząca tradycyjną wersję popularnej powieści ze współczesną kulturą i sztuką. - Pokazujemy wartość przyjaźni, miłości, współpracy, radości i uśmiechu - mówi Elżbieta Pańtak.

Zachwycają kostiumy, według projektu Małgorzaty Słoniowskiej, a tych przygotowano niemal 300. Do tego przepiękna muzyka - collage filmowej i rozrywkowej. Wspaniały ruch sceniczny, utrzymany w konwencji tańca jazzowego i prezentujący jego różne style: shim sham, ragtime, broadway jazz, lirycal jazz czy modern jazz.

Widzowie - i ci całkiem mali, jak i ci dorośli, wychodzili ze spektaklu zachwyceni.- Bardzo podobały mi się stepujące stonogi - podkreślił ośmioletni Maciek. Jego starszą siostrę zachwycił taniec kwiatów i motyli. Pan Paweł podsumował spektakl krótko - Perfekcja ruchu, piękna muzyka i kostiumy. Czuję się jak w bajce.

- Dzięki "Alicji w Krainie Czarów" przeniosłem się do krainy dzieciństwa - powiedział obecny na prenierze prezydent Kielc. - Jestem przekonany, że Kielecki Teatr Tańca, który od lat jest ambasadorem naszego miasta, i tym razem odniesie tym widowiskiem wielki sukces nie tylko w kraju - podkreślił Wojciech Lubawski.

- Jestem dumna z tego, że ciężką pracą, wytrwałością i dzięki pomocy wielu ludzi, w tym władz miasta oraz sponsorów, udało nam się spełnić marzenie, jakim było wystawienie tego spektaklu - powiedziała po premierze Elżbieta Pańtak, dyrektor KTT.

Bilety na kilkanaście najbliższych spektakli „Alcji w Krainie Czarów” są już zarezerwowane.

Relacja z premiery widowiska - w poniedziałek 30 stycznia w Internetowej Telewizji Kielce.

Lato w Mieście 2019