styczeń

Ferie 2017 czas zacząć

30-01-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

W szkołach zabrzmiał już ostatni dzwonek. To znak, że czas rozpocząć zimową przerwę w zajęciach edukacyjnych.  Na okres ferii w Kielcach dla dzieci i młodzieży przygotowano bogatą i różnorodną ofertę zajęć sportowych plastycznych, muzycznych i nie tylko. Np. na spektakle teatralne i warsztaty zaprasza Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Także Młodzieżowy Dom Kultury już od najbliższego poniedziałku zaprasza na cykl różnorodnych zajęć, których ukoronowaniem będzie kulig w Sobkowie. Ten zaplanowano na sobotę 10 lutego. Inne placówki kultury też zachęcają do czynnego uczestnictwa w organizowanych zajęciach. Chodzi tu o Muzeum Zabawek i Zabawy wraz z Apteką Wyobraźni  oraz  Dom Kultury „Zameczek” i jego filię czyli Ośrodek Kultury „Ziemowit”. Wszelkie informacje i szczegółową ofertę możemy znaleźć na stronach internetowych wspomnianych instytucji. Nietypową ofertę, bo związaną m.in. ze zwiedzaniem miasta, przygotowało Muzeum Historii Kielc. To nie tylko zwiedzanie tropem dawnych obiektów wojskowych, ale też odwiedziny w najstarszym zakładzie ślusarskim. Tym, którzy preferują spędzanie wolnego czasu aktywnie, MOSiR przygotował ofertę zajęć na lodowisku przy ulicy Szczecińskiej. Nie zabraknie też innych atrakcji, w tym zajęć na basenie, zajęć tanecznych w hali widowiskowej przy ulicy Żytniej czy wreszcie zimowej edycji Akademii Karate. Szczegółowy Informator Zima w Mieście 2017 dostępny jest na stronie internetowej urzędu miasta.

Lato w Mieście 2019