styczeń

Gastrotour z Food Think Tank w Instytucie Dizajnu

31-01-2017

Niecodzienne wydarzenie będzie miało miejsce w Instytucie Dizajnu. W dniach 6-7 lutego 2017 r. odbędzie się Gastrotour z Food Think Tank – wrocławską Fundacją, której celem jest szeroko rozumiana edukacja ściśle połączona z kulinariami.

Pierwszy dzień wydarzenia rozpocznie spotkanie z członkami FTT.

• O godz. 16.30 członkowie FTT opowiedzą, czym jest Food Think Tank, będzie możliwość dyskusji. Ludzie tworzący FTT to min. ceramicy, artyści, kucharze. Spotkanie odbędzie się w Czytelni IDK.
  • O godz. 18.00 w kinie Moskwa będzie miała miejsce projekcja filmu pt.”Korzeń”. Wstęp na film jest bezpłatny.

„Korzeń”, reż. Marcin Wokan/ 33 min

Występują: Karina Marusińska, Michał Czekajło, Luiza Trisno, Tomasz Hartman, Michał Lewandowski

Korzeń jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest kolektyw Food Think Tank. To podróż przez dwa ekscentryczne projekty kulinarne FTT: Ziemia i woda oraz Las – Instalacja, które stanowią przystanki na drodze do Korzenia – Graala, w poszukiwaniu którego wyruszyli członkowie grupy. Korzeń zbliża nas do wartości podstawowych nie tylko w gastronomii, lecz także w otaczającym świecie.

Drugi dzień Gastrotour z Food Think Tank to seria warsztatów w IDK.

• O godz. 12:00 „Projekt Herbata” warsztaty poprowadzi Piotr Mońka z Czajownia Wrocław, który przywiezie turkowar i będzie parzył herbatę. Będzie to degustacja z "lekcją" na temat różnych herbat i zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest to, z czego pije się herbatę.
  • O godz. 14:00 „Warsztaty kulinarne z Food Think Tank”, podczas których uczestnicy skupią się na daniach, które są sezonowe i związane z tradycją tego, co jadano dawniej. Warsztaty poporowadzi Tomasz Hartman i Michał Czekajło.
  • O godz. 17:00  Finałowa kolacja na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego i w holu IDK. Kolacja będzie otwarta dla wszystkich. Zostaną podane dania przygotowane przez kucharz podczas warsztatów. Uczestniczyć w kolacji będą mogli wszyscy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

Lato w Mieście 2019
XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin