styczeń

Kielczanie obronili tytuł mistrzów Polski

31-01-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, a jednocześnie - XII Memoriał Henryka Sękowskiego odbyły się w Kielcach. Imprezę organizowały: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Towarzystwo Kultury Fizycznej "Budowlani". Rozgrywki przeprowadzono w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy Alei Legionów oraz hali sportowej gospodarzy przy ul. Jagiellońskiej.

W zawodach wzięło udział 10 zespołów z Kielc i regionu świętokrzyskiego, ponadto z Olsztyna, Limanowej, Wielunia, Góry Kalwarii oraz Stargardu. Wfinale zmierzyły się drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach, Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie,  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej oraz  Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kielc obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrza kraju szkół budowlanych w halowej piłce nożnej. W finale pokonali Zespół Szkół Budowlanych z Olsztyna, po rzutach karnych 3:2. W podstawowym czasie gry był remis 2:2.  Reprezentacja Zespołu Szkół z Limanowej pokonała w spotkaniu o 3 miejsce, także w rzutach karnych, Zespół Szkół Zawodowych nr 1.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Artura Bednarczyka z ZSOZ z Limanowej, najlepszym bramkarzem Pawła Brzozowskiego z ZSB z Olsztyna. Królem strzelców, z 15 golami na koncie, został Piotr Pierzchała z ZSP nr 1 z Kielc.

Patronat nad mistrzostwami sprawował prezydent Wojciech Lubawski.