styczeń

www.biologia.ujk.edu.pl ...

Ogólnopolska Noc Biologów

03-01-2017

Ogólnopolska Noc Biologów odbędzie się 13 stycznia 2017 r. od godz. 17.00 w Instytucie Biologii (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 15). Organizatorzy zapewniają, że na tę jedną Noc każdy będzie mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem. W Noc Biologów m.in. z bliska poznamy tajemnice naszych ptaków, nauczymy rozpoznawać się świętokrzyskie drzewa, dowiemy się co kryje tajemniczy świat roślinnych związków, dlaczego dorośli palą papierosy, odkryjemy morskie otchłanie. Naukowcy wyjaśnią z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić? Świetnie zapowiada się program otwartych wykładów. Będzie można posłuchać m.in. o biobankach, długowieczności, cholesterolu ale także o nietoperzach i o tym, że nie wszystkie pszczoły mają żądła.  Organizatorzy zapraszają wszystkich Gości, Przyjaciół i Pasjonatów Biologii do sal wykładowych, laboratoriów, i pracowni badawczych, gdzie pod opieką naukowców będzie można wykonać doświadczenia, eksperymenty, przeprowadzić obserwacje mikroskopowe, zadać pytania czy wziąć udział w dyskusji. Można też odwiedzić strony internetowe www.biologia.ujk.edu.pl i www.nocbiologow.pl na których znajduje się szczegółowy program Nocy Biologów. Wstęp na zajęcia jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc w laboratoriach, przewidziano rejestrację telefoniczną dla dużych, zorganizowanych grup. Patronat honorowy nad Nocą Biologów objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.