styczeń

"Kubuś" zaprasza na sceniczne czytanie sztuki

18-01-2017

22 stycznia 2017 roku o godz. 15.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Tylko jeden dzień” Martina Baltscheita. Jest to opowieść o nieuchronności przemijania, umiejętności godzenia się z odejściem kogoś bliskiego, ale także o miłości, przyjaźni oraz radości, którą można odnaleźć w każdym momencie swojego życia.

Lis i Dzik, będący świadkami narodzin muszki Łątki Jednodniówki, zafascynowani jej urodą i delikatnością, postanawiają zaoszczędzić jej przykrej informacji o tym, że natura dała Łątkom tylko jeden dzień życia. Aby ukryć przed muszką tę smutną prawdę, wymyślają intrygę, która pociąga za sobą szereg zaskakujących i komicznych wydarzeń.

Doświadczenia wyniesione z tej szalonej, wspólnej przygody sprawiają, że każdy z trójki bohaterów dojrzewa. Łątka w ciągu jednego dnia przeżywa tyle, ile inni w ciągu wielu lat życia. Poznaje smak miłości, przyjaźni, odkrywa sens istnienia. Lisowi i Dzikowi natomiast spotkanie z muszką pozwala dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i docenić najważniejsze wartości.

Obsada: Hanna Świętnicka, Zdzisław Reczyński, Błażej Twarowski

Sztuka dla dzieci od lat 6.

Wstęp wolny!

Lato w Mieście 2019