styczeń

Partycypuj w Budżecie

19-01-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Zbliża się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Kielc. W związku z tym, chcielibyśmy podsumować krótko zeszłoroczne działania i dowiedzieć się, jak oceniają je kielczanie. W poprzednim roku, po konsultacjach z mieszkańcami, wprowadzono kilka istotnych zmian: m.in. obowiązkową ogólnodostępność inwestycji realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego, zgłoszenia mógł dokonać jeden wnioskodawca, którego wniosek popierało co najmniej 15 osób, dopuszczono również możliwość korekty zgłoszenia, na stronach internetowych prezentowano pełną treść wniosków, a lokalizacja wniosków była lepiej widoczna dzięki mapie zadań (www.budzetobywatelski.kielce.eu).

Aby poznać zdanie kielczan pracownicy Urzędu Miasta przygotowali  krótką ankietę, której wyniki pomogą przygotować tegoroczną edycję budżetu. Znalazły się w niej pytania m.in. o ocenę poprzedniej edycji, o sposób prezentacji projektów czy wreszcie o procedurę składania wniosków. Później specjalna komisja zbierze się, by ocenić wypowiedzi kielczan i wyniki tej ankiety przedstawić prezydentowi. Będą też konsultacje z radnymi, a ewentualne zmiany wprowadzone zostaną do regulaminu Budżetu Obywatelskiego jeszcze przed ogłoszeniem terminu rozpoczęcia naboru wniosków. Zachęcamy do udziału! Ankieta będzie dostepna do 29 stycznia na platformie "Wypowiedz się"