styczeń

W KTT trwają przygotowania do kolejnej premiery

19-01-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Niemal rok przygotowań, blisko sześćdziesięciu zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca oraz Szkoły Tańca KTT, wreszcie trzysta kostiumów – tak przedstawia się skrócona statystyka dotycząca najnowszej premiery Kieleckiego Teatru Tańca. Zobaczymy „Alicję w Krainie Czarów” wg. autorskiego libretta Elżbiety Pańtak.

Akcja widowiska, podobnie jak w literackim pierwowzorze, rozgrywa się w wielu przestrzeniach. Choć na potrzeby tańca została ona nieco symbolicznie przedstawiona. Zachwycają oryginalne kostiumy autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej, które uzupełniają baśniową scenografię.

Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, a twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. W świat fantazji wprowadza doskonała choreografia duetu Elżbieta Pańtak – Grzegorz Pańtak, wykorzystująca mnogość różnych stylów tańca.

Po „Dziadku do Orzechów” to drugi spektakl  przygotowany z takim rozmachem i ogromną pieczołowitością. Kielczanie „Alicję w Krainie Czarów” będą mogli obejrzeć już za kilka dni, bo premierę spektaklu zaplanowano na sobotę 28 stycznia, na godzinę 18. 16 i 17 lutego Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle szkolne i familijne. Szczegółowe informacje o biletach i rezerwacje dostępne  są na stronie internetowej KTT.