Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

styczeń

Eksperci doradzą "frankowiczom"

23-01-2017

Od stycznia 2017 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Rzecznikiem Finansowym organizują pomoc prawną dla "frankowiczów". Akcja odbędzie się w 9 polskich miastach. W Kielcach  prawnicy i specjaliści od finansów będą dyżurować 26 stycznia (czwartek) w Urzędzie Marszałkowskim, Al. IX Wieków Kielc 3, pokój 112 w godz. od 10:00 do 14:00.

 

 

Kredyty „frankowe” spędzają sen z powiek wielu ludziom. Umowy zawierają często klauzule, które są niejasne, niejednoznaczne i nieczytelne dla klientów. Niektóre z nich można podważać jako niedozwolone. Ale do pomocy potrzeba prawników specjalizujących się w prawie bankowym. W rozwiązywaniu problemu może pomóc wiele instytucji. RPO i RF porozumieli się, by – dzięki sieci Biur Terenowych Rzecznika Praw Obywatelskich - informacje ekspertów z Warszawy były łatwiej osiągane w całym kraju. Rzecznik Finansowy wspiera ludzi – na każdym etapie sporu z instytucją finansową. Od poradnictwa telefonicznego i mailowego, przez oficjalne postępowania interwencyjne i polubowne, aż po wspieranie klientów na etapie postępowania sądowego tzw. istotnymi poglądami w sprawie.  Wiedząc, jakie są możliwości działania, „frankowicze” mogą podjąć właściwe w ich sytuacji działania i poprawić swój los. Umowy kredytowe są różne, dlatego tak ważne jest, by wykorzystać wszystkie indywidualne metody rozwiązywania problemu.

Jak będzie wyglądała pomoc RPO i Rzecznika Finansowego?

Na początek w każdym z wymienionych miast odbędzie się JEDEN dyżur ekspercki. Jeśli ktoś chce skorzystać z informacji specjalistów od finansów i prawników, powinien przynieść swoją umowę kredytową. W czasie spotkania będzie mógł zasięgnąć informacji, jakie działania w jego sytuacji wchodzą w grę i jak może wyglądać pomoc Rzecznika Finansowego, jeśli zainteresowany zdecyduje się na skierowanie sprawy do sądu. Sprawami umów frankowych zajmą się specjaliści od finansów i prawnicy, którzy specjalnie po to przyjadą z Warszawy. Przywiozą też ze sobą materiały informacyjne m.in.  ulotki i publikacje od Komisji Nadzoru Finansowego.

 

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności