wrzesień

Goście z Ukrainy

25-09-2017

W Kielcach przebywa 3-osobowa delegacja Municypalnej Policji z Winnicy na czele z komendantem Wasylem Gajowik. Wizyta realizowana jest w ramach wymiany doświadczeń pomiędzy miastami partnerskimi i dotyczy szerokiego spektrum zagadnień dotyczących funkcjonowania Straży Miejskiej w Polsce na przykładzie Miasta Kielce. Wśród zaplanowanych tematów znalazły się m.in.: podstawy prawne działalności Straży Miejskiej w Polsce, struktura organizacyjna Straży Miejskiej w Kielcach oraz jej współpraca z innymi służbami mundurowymi oraz system penaltyzacji ujawnianych wykroczeń, a także statystyki w podziale na kategorie przestępstw i wykroczeń. Ponadto delegacja Municypalnej Policji z Winnicy weźmie udział w charakterze gości w finale XIV edycji Świętokrzyskich zawodów „Patrol Roku Straży Gminnej (Miejskiej) 2017”. Współpraca partnerska Kielc i Winnicy trwa od blisko 60 lat. Okres szczególnie intensywnej kooperacji przypada na ostatnie 15-lecie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w nagrodach i odznaczeniach indywidualnych przyznanych przedstawicielom władz obu samorządów za wzorowe rozwijanie kontaktów Polski i Ukrainy.