wrzesień

Projekt "e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny miasta Kielce"

27-09-2017

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi, we współpracy z Geodetą Miejskim oraz Ośrodkiem Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, przygotował i złożył dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego wniosek o dofinansowanie projektu: "e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny miasta Kielce", planowanego do realizacji przez Miasto Kielce przy współfinansowaniu środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPOWŚ na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VII „Sprawne usługi publiczne”Działanie 7.1 „Rozwój e-społeczeństwa”.

Zakres projektu obejmuje m.in.: przetworzenie do formy elektronicznej materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego PZGiK miasta Kielce, modernizację bazy danych ewidencji gruntów i budynków EGiB, utworzenie bazy danych obiektów topograficznych BDOT500, zakup dodatkowych modułów użytkowanego oprogramowania na potrzeby uruchomienia e-usług, zakup serwera wraz z licencjami oprogramowania bazodanowego w celu uruchomienia serwerowni zapasowej dla systemu e-usług, weryfikację dostosowania i modernizacji danych, szkolenia techniczne.

Cel projektu - zwiększenie dostępu do e-usług z zakresu geodezji i kartografii dla społeczeństwa  - będzie realizowany poprzez utworzenie spójnej, aktualnej i zharmonizowanej informacji przestrzennej w zakresie ewidencji gruntów, budynków, obiektów topograficznych oraz zwiększenie wiarygodności i integralności danych przestrzennych udostępnianych przez administrację publiczną oraz dostępności usług, zbiorów danych, zakresu i interoperacyjności danych przestrzennych będących w dyspozycji administracji publicznej.

Planowany okres realizacji to lata 2018-2020.

Szacunkowe całkowite koszty wynoszą 3,24 mln PLN, w tym kwota dofinansowania: 2,75 mln PLN.