wrzesień

Dzień Chłopaka w ECN KPT - warsztaty w laboratorium "Generator mocy"

29-09-2017

Już w  sobotę, 30 września Energetyczne Centrum Nauki z okazji Dnia Chłopaka przygotował zajęcia programistyczne oraz konstrukcyjne. Uczestnicy będą mieli za zadanie zaprogramować dzień rodzinie Glutobotów i tak rozpisać komendy, aby robot wykonał określone polecenia. Nie lada wyzwaniem będzie także skonstruowanie makaronowego mostu, który uniesie drewniane ciężary.

"Programowanie dziecinnie proste" to spotkanie z Ozobotami - maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Wystarczy narysować linię na zwykłej kartce papieru i zastosować proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zlecimy. Pomimo swoich gabarytów daje mnóstwo możliwości, rozwija wyobraźnię, logiczne myślenie, a dzieci uczą się programowania zupełnie nieświadomie i z ogromną przyjemnością. "Makaronowy fenomen czyli fizyka elementów konstrukcyjnych" - zajęcia, które pozwolą sprawdzić właściwości fizyczne takich przedmiotów jak spaghetti, włos czy papier. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zaprojektowania konstrukcji mostu i poddania go próbie wytrzymałościowej!

Na warsztaty zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 6-14 lat. Zajęcia odbędą się 30 września o godz. 13.00 („Programowanie dziecinnie proste”) oraz 14:00 („Makaronowy fenomen czyli fizyka elementów konstrukcyjnych”).

Bilety w cenie 8 zł/os. można kupić przez stronę bilety.ecn.kielce.pllub w kasach Centrum. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.