ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

wrzesień

Projekt "Wysoka jakość edukacji przedszkolnej - lepszy start w życie"

04-09-2017

Umowę dotyczącą projektu pn.: „Wysoka jakość edukacji przedszkolnej - lepszy start w życie” podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim prezydent Kielc Wojciech Lubawski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Projekt realizowany przez Gminę Kielce, dofinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Osi 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Poddziałania 8.3.6  Wzrost jakości edukacji ogólnej - ZIT - Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej.  Skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat zamieszkujących na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego (Gminy Kielce oraz Miasta i Gminy Chęciny, Miasta i Gminy Chmielnik, Miasta i Gminy Daleszyce, Gminy Górno, Gminy Masłów, Gminy  Miedziana Góra, Miasta i Gminy Morawica, Gminy Piekoszów, Gminy Sitkówka-Nowiny, Gminy Strawczyn i Gminy Zagnańsk). W ramach tego przedsięwzięcia wygenerowane zostały dodatkowe miejsca wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 31 (ul. Krzemionkowa 1) i w Szkole Podstawowej nr 34 (ul. Naruszewicza 16). W Szkole Podstawowej nr 31 utworzone zostały 4 oddziały po 20 dzieci,  w Szkole Podstawowej nr 34  - 4 oddziały po 25 dzieci. Łącznie wygenerowano 180 dodatkowych miejsc wychowania przedszkolnego. W nowych oddziałach przedszkolnych oprócz zajęć z podstawy programowej będą prowadzone dodatkowe zajęcia logopedyczne i gimnastyki korekcyjnej. W ramach projektu zostanie zakupione wyposażenie do nowo powstałych oddziałów przedszkolnych, pomoce dydaktyczne, zabawki, a także zostanie wybudowany nowy plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 31. Projekt będzie realizowany w okresie od 01.06.2017 roku do 31.08.2018 roku. Projekt opiewa na kwotę: 1.830.999,11 zł.

Sportowy Turniej Miast i Gmin
Nieodpłatna Pomoc Prawna