wrzesień

Goście z Winnicy chcą skorzystać z kieleckich doświadczeń

20-09-2017

Kieleckie doświadczenia w obszarze gospodarowania odpadami komunalnymi, zaopatrzenia miasta w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków są przedmiotem zainteresowania 4-osobowej delegacji z miasta partnerskiego Winnica, która przez najbliższe 2 dni przebywać będzie w Kielcach. Grupie przewodniczy Mykoła Formaniuk – zastępca mera Winnicy. W jej skład wchodzą również dyrektorzy departamentów odpowiedzialnych za inwestycje miejskie oraz usługi komunalne.

Poza wizytą w regionalnym Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku i w największej eksploatowanej przez Wodociągi Kieleckie oczyszczalni ścieków w Sitkówce, goście z Ukrainy odwiedzą kieleckie przedsiębiorstwo Fabet. Przedmiotem rozmów w tej jednej z największych firm produkujących elementy prefabrykowane w Polsce, będą możliwości kooperacji na polu dostaw elementów betonowych wykorzystywanych do remontu mostów. W chwili obecnej trwa remont jednego z 3 mostów, które zapewniają w Winnicy przeprawę przez rzekę Boh.

Podczas pobytu w Kielcach odbędzie się również spotkanie ze specjalistami MZD w Kielcach, którzy odpowiedzą na zadane przez winniczan pytania z obszaru budowy i użytkowania sieci oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, bezpieczeństwa ruchu drogowego (m.in. budowa azylów dla pieszych) oraz technologii i typów nawierzchni wykorzystywanych podczas budowy nowych dróg w Kielcach.

Delegacja z Winnicy zakończy pobyt w naszym mieście wizytą na miejskim stadionie piłkarskim „Kolporter Arena”, gdzie zapozna się ze specyfiką techniczną obiektu oraz kosztami jego budowy i eksploatacji. Na podsumowanie całej wizyty goście z Winnicy spotkali się w ratuszu z prezydentem Kielc  Wojciechem Lubawskim.