Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

kwiecień

Organ Jazz Festiwal

27-04-2018

Już w najbliższy weekend (27–29.04.br) w Kielcach rozpocznie się  Organ Jazz Festiwal organizowany przez Muzeum Laurensa Hammonda (MLH) oraz Chicago Organ Music Club. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Hammond Europe, który promuje nie tylko Festiwal, ale również wyjątkowe kieleckie Muzeum wśród miłośników instrumentu na starym kontynencie. Na profilach Hammond Europe i Hammond Polska w mediach społecznościowych zamieszczony zostały specjalnie wyprodukowane na tę okazję filmy promujące MLH oraz wideo-zaproszenie na Organ Jazz Festiwal w Kielcach. Przygotowane materiały trafią do blisko 35 tys. osób obserwujących profil  Hammond Europe. Ponadto w ramach nawiązanej współpracy planowane jest przeprowadzenie transmisji internetowych z kieleckich koncertów. Dotychczasowe transmisje prowadzone przez oficjalnego dystrybutora  organów w Europie gromadziły przed komputerami średnio 7.000~14.000 widzów.

 

Na to wyjątkowe wydarzenie składają się rozmaite imprezy kulturalne, a wśród nich atrakcyjne koncerty Gary Hammond Trio i Hammond Lounge (piątek, 27 kwietnia) oraz Organic Duo w składzie ze znakomitymi Alberto Marsico i Alesandro Minneto i Yarosh Organ Trio (sobota, 28 kwietnia). Rozpoczęcie koncertów w każdym z dni o godzinie 19.30 w sali kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej. Wstęp na podstawie bezpłatnych zaproszeń dystrybuowanych przez organizatorów.

 

Ponadto kielczanom zaprezentuje się ze swoją sztuką utytułowany Pietro Turco. Wystawa malarstwa pt.: Maniipolazioni Pittoriche prezentuje organy Hammonda z perspektywy malarza. Prace artysty są osadzonego w mail-artowym nurcie.

 

Uzupełnieniem 3-dniowego wydarzenia,  dla tych którzy są fanami „Hammondowego” brzmienia, będą warsztaty z Pawłem Serafińskim i Kajetanem Galasem, natomiast pasjonaci bębnów spotkają się z mistrzem Frankiem Parkerem.

 

Każdy z festiwalowych dni zakończy się wieczornym jam session w Chicago Organ Music Club, gdzie będzie można spotkać wybitnych muzyków zaproszonych do Kielc.

 

W dniach 27–29 kwietnia będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Laurensa Hammonda.

 

 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Organ Jazz Festiwal. Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce.

 

 


 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności