kwiecień

Dziś kończy się termin zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego

30-04-2018

Dziś kończy się termin zgłaszania zadań w ramach szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego, które znajdą się w budżecie miasta na  2019 rok. Na projekty została zarezerwowana kwota 5 mln złotych z podziałem na zadania małe - do 150 tysięcy złotych i duże, których koszt przekracza 150 tysięcy.

Do tej pory zgłoszono 37 zadań, 27 małych i 10 dużych na łączną kwotę blisko 16 mln zł. Najwięcej z nich dotyczy budowy boisk szkolnych, osiedlowych, placów zabaw, parkingów, chodników i schodów. Jest też propozycja budowy wybiegu dla psów i kortu tenisowego.

Projekt zgłasza osoba na specjalnym formularzu. Musi ona zebrać co najmniej 15 mieszkańców miasta w wieku powyżej 16 lat, którzy złożą swój podpis na liście poparcia.  Dokumenty te należy złożyć w Urzędzie Miasta do dziś, do godz. 15.30, drogą pocztową lub elektronicznie do północy. Do połowy maja na stronie internetowej zamieszczona zostanie lista projektów. Następnie Komisja dokona weryfikacji zgłoszonych zadań i skonsultuje je z wnioskodawcami w celu korekty ewentualnych błędów. Publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych nastąpi do 13 września  br.

Głosowanie nad zadaniami dopuszczonymi do realizacji odbywać się będzie od piątku 14 września do poniedziałku 1 października. Ostateczną ich listę poznamy do 10 października br.

Szczegóły na stronie: budzetobywatelski.kielce.eu