Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

kwiecień

Kielce gościły miłośników organów Hammonda

30-04-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Przez trzy dni w naszym mieście rozbrzmiewały dźwięki organów Hammonda, za sprawą Organ Jazz Festiwal odbywającego się w ramach XXXI Międzynarodowego Zlotu Miłośników tego instrumentu.
Pierwszym punktem bogatego programu był wernisaż wystawy włoskiego artysty Pietro Turco, który odbył się w Muzeum Laurensa Hammonda. Do Kielc przywiózł kilkanaście prac powstałych głównie w technice grafiki komputerowej, wśród nich kopię tej, która zdobi ścianę w Muzeum Jazzu w Nowym Jorku. Obrazy inspirowane są brzmieniem i budową instrumentu, jak sam określa „płynnym zderzeniem przeszłości z przyszłością”. Niektóre z prac z fotograficzną dokładnością i precyzją odzwierciedlają muzyczną rzeczywistość. Warto się z nimi zapoznać, bo ekspozycja dostępna będzie jeszcze do 30 maja br. w gmachu muzeum przy ulicy Kościuszki. Dodam jeszcze, że jedną z prac autor podarował kieleckiej placówce.

 

Wystawa to jedno, ale gros programu spotkania miłośników „Hammondów” zdominowały koncerty. W sali kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej zagrali wirtuozi tego niezwykłego i jakże charakterystycznego w brzmieniu instrumentu. Pierwszego dnia Gary Hammond Trio i projekt pn. Krzemiński/Parker/Serafiński. W ocenie tego ostatniego coraz więcej ludzi młodych interesuje się muzyką opartą na organach Hammonda, więc organizowanie takiego festiwalu ma głębokim sens.
Ssłuchacze nie mogli narzekać na brak muzycznych doznań, czego dobitnym przykładem były sobotnie koncerty. Na scenie zaprezentował się Yarosh Organ Trio w składzie Przemysław Jarosz, perkusja, Tomasz Pruchnicki, saksofon i Kajetan Galas, organy Hammonda, a usłyszeć można było utwory z przygotowywanej do edycji najnowszej ich płyty. Na finał wystąpili goście z Włoch; organista Alberto Marsico i perkusista Alessandro Minneto w bardzo szerokim repertuarze, począwszy od bluesa, przez muzykę filmową Morricone na r&b kończąc. Koncertom towarzyszyły warsztaty oraz nocne jam session w klubie przy ulicy Słowackiego 1.

 

Organizatorami Organ Jazz Festiwal byli: Muzeum Laurensa Hammonda i Chicago Organ Music Club, a wsparcia udzielili Hammond Europe i Hammond Polska. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności