Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

listopad

VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

20-11-2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, które odbędą się w dniach od 25 do 30 listopada.

 

Spotkania koncentrują się w tym roku wokół chasydyzmu: mistycznego ruchu żydowskiego, który rozwijał się głównie na terenach Rzeczpospolitej od XVIII wieku. W niedzielę, 25 listopada o 15.00 odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Agnieszki Traczewskiej prezentujących postaci chasydów z Bobowej, Lelowa, Góry Kalwarii, Rymanowa czy Leżajska. Po niej spotkanie z prof. Marcinem Wodzińskim wokół albumu "Historyczny atlas chasydyzmu". We wtorek o 18.00 będzie można wziąć udział w tiszu (w jidisz: "stół"): spotkaniu w formie posiłku, podczas którego nauczyciel chasydzki głosi naukę i prowadzi śpiew. Tę rolę pełnić będzie znany żydowski kantor i działacz Symcha Keller. W piątek, 30 listopada o 18.00 będzie można zobaczyć świat przedwojennych sztetli w filmie "Polin. Okruchy Pamięci" w reżyserii Joanny Dylewskiej. Po niej dr Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, opowie o kieleckich tradycjach chasydzkich.

 

W Spotkania włączono w tym roku kolejne Rekolekcje Chanukowo-Adwentowe. Wygłoszą je wspólnie rabin Stanisław Wojciechowicz z warszawskiej synagogi postępowej Ec Chaim i ksiądz Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych, rektor kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła i Alberta Chmielowskiego w Warszawie. Wspólna nauka rekolekcyjna będzie miała miejsce w środę, 28 listopada o godzinie 18.00 w  siedzibie Stowarzyszenia na Planty 7, natomiast w czwartek, 29 listopada o godzinie 19.00 w kościele akademickim pw. św. Jana Pawła II przy ulicy Wesołej 54 odbędzie prowadzone przez obu duchownych nabożeństwo biblijne.

 

W ramach Spotkań w poniedziałek, 26 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z ks. prof. Alfredem Wierzbickim wokół jego nowej książki "Kruche dziedzictwo Jana Pawła II od nowa".

 

Spotkania są współfinansowane przez Urząd Miasta Kielce. Wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia, oprócz nabożeństwa, będą miały miejsce w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności