Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta

30-11-2018

Zobacz w Internetowej Telewzji Kielce

Nowa Rada Miasta zebrała się na drugiej sesji tej kadencji, zwołanej w trybie nadzwyczajnym. Nim radni przeszli do realizacji zaproponowanego porządku obrad Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach wręczył Maciejowi Burszteinowi, nowo wybranemu radnemu, zaświadczenie o wyborze.
Jednym z głównych punktów obrad było głosowanie nad uchwałą zmieniającą tryb prac nad projektem uchwały budżetowej dla Miasta Kielce na 2019 rok i wydłużający do 10 grudnia termin zgłaszania przez Komisje uwag do tego dokumentu.
Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę ustalającą wysokość wynagrodzenie Prezydenta Miasta, które będzie niższe niż jego poprzednika. Wprowadzono też zmiany w składach Komisji stałych i tak: Maciej Bursztein rozpocznie pracę w Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta, Karol Wilczyński zrezygnował z członkowstwa w Komisji Edukacji Kultury, by wejść w skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a Marcin Chłodnicki przeszedł z Komisji Rewizyjnej do Komisji Finansów Publicznych.

Radni jednogłośnie przyjęli zmiany w statucie Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia wynikające z dostosowania tego dokumentu do zmienionych przepisów prawa, dotyczących m.in. wydłużenia kadencji samorządów.
Podobnym wynikiem zakończyło się głosowanie nad przedstawionym do akceptacji przez radę „Programem współpracy Miasta Kielce z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na przyszły rok”.
Krótka dyskusja poprzedziła głosowanie nad uchwałą w sprawie przyjęcia wieloletniego „Programu ochrony środowiska dla Miasta Kielce na lata 2018 – 2022 z perspektywą do 2026 roku”. To bardzo obszerny dokument, zawierający ponad 500 stron i korespondujący z innymi opracowaniami, analizującymi na przykład oddziaływanie na środowisko.

Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady 23 głosami za przy 1 wstrzymującym się została reprezentantem Kielc w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich.