Turniej Szkolnych Debat Oksfordzkich

19-11-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Czy Polska skutecznie wspiera przedsiębiorczość swoich obywateli ? Czy naszemu krajowi opłaca się przyjęcie Euro w najszybszym możliwym terminie? - na te i inne tematy dyskutowali uczestnicy pierwszej edycji Kieleckiego Turnieju Szkolnych Debat Oksfordzkich,  jedynego w Polsce, całkowicie poświęconego tematom gospodarczym przedsiębiorczym i konsumenckim. Miasto Kielce realizuje go wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Uczestnikami projektu są uczniowie sześciu kieleckich liceów ogólnokształcących: I im. S. Żeromskiego, II LO im. J. Śniadeckiego, III LO im. C.K. Norwida, IV LO, V LO im. Ks. P. Ściegiennego oraz VII LO im. J. Piłsudskiego, którzy debatują na ważkie tematy gospodarcze, przedsiębiorcze i konsumenckie.

W projekcie „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości! - Kielecki Turniej Szkolnych Debat Oksfordzkich” uczestniczy niemal 100 uczniów, wsparciem objęto 12 nauczycieli. Podczas etapu międzyszkolnego Turnieju, który odbył się w I LO im. S. Żeromskiego, pierwsze miejsce zajął zespół z II LO i. J. Śniadeckiego, drugie - grupa z IV LO, a trzecie - uczniowie V LO im. ks. P. Ściegiennego. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Ale nie tylko o takie nagrody tu chodzi. Uczniowie zdobywają ważne umiejętności, które będą przydatne w życiu zawodowym.

Partnerami merytorycznymi Turnieju, który odbył się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, były Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Fundacja „PEStka”.