Festiwal Teatrów Studenckich START wraca do Kielc

19-11-2018

W dniach 3 - 6 kwietnia 2019 roku odbędzie się w Kielcach VI edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START. Po czterech edycjach zorganizowanych w Warszawie, Festiwal rozpoczął podróż po Polsce. Tegoroczna edycja odbyła się w Poznaniu, a kolejna zawita do Kielc.

Na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury oraz Małej Scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego publiczności zaprezentuje się 10 studenckich grup teatralnych z całej Polski, w tym trzy związane z kieleckimi uczeniami: „Pegaz”, „C112” oraz „Wyjście Ewakuacyjne”. Festiwalowi towarzyszyć będą koncerty, pokazy i warsztaty prowadzone zarówno w instytucjach kultury, jak i w przestrzeni miejskiej Kielc. To unikatowe wydarzenie ma na celu zaprezentowanie kielczanom dokonań teatrów studenckich, ale również zapoznanie uczestników i gości z walorami i atrakcjami miasta - gospodarza.

Festiwal Teatrów Studenckich START nawiązuje do tradycji sięgającej lat 70 i 80 XX wieku, gdy każdego roku Festiwal odwiedzał inne miasto. W latach 1980, 1986 i 1987 organizowany był w Kielcach.

Uczestników zakwalifikowanych do przyszłorocznej edycji prezentuje film dostępny na Facebookowym profilu  Festiwalu START: