luty

Caritas wspiera potrzebujących przez cały rok

16-02-2018

Okres Wielkiego Postu, który rozpoczęła Środa Popielcowa, to czas, kiedy możemy, w chwili zadumy, zrobić swój własny rachunek sumienia. Do wspólnych przemyśleń i działań na rzecz osób starszych i schorowanych, poprzez akcję „Dar juniora dla seniora”, zachęca wiernych Caritas Diecezji Kieleckiej,  którzy do otrzymanych skarbonek, zbierają datki w swoich domach.

Inną formą wsparcia, do której zachęca Caritas, jest  przekazanie jednego procenta ze swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Tym razem dzięki wsparciu  Caritas Diecezji Kieleckiej oraz współpracy z Gminą Kazimierza Wielka seniorzy w Gorzkowie otrzymali miejsce, w którym mogą wspólnie spędzać czas, korzystać z zajęć  terapeutycznych i rehabilitacyjnych pod opieką specjalistów.

Do wspólnej pomocy potrzebującym przyłączyć się może każdy z nas, chociażby odpowiadając na akcje zbiórki żywności, w których corocznie bierze udział wielu wolontariuszy. W tym roku we wszystkich parafiach diecezji zorganizowana zostanie ponadto sprzedaż baranków z białej czekolady do koszyczków ze „święconką”. Dochód  przeznaczany będzie na wypoczynek, dożywianie  czy zajęcia świetlicowe dla dzieci z rodzin ubogich.