luty

Moja Niepodległa - koncert w KCK

19-02-2018

Koncert zatytułowany „Moja Niepodległa” odbędzie się 1 marca w Kieleckim Centrum Kultury. Organizatorzy wydarzenia: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART zapowiadają, że jest to doskonała propozycja uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. - Dzięki nawiązaniu do takich wydarzeń jak Konfederacja Barska, Legiony Polskie, Powstania Listopadowe i Styczniowe, I i II Wojna Światowa, ukazanie fenomenu Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych oraz Solidarności, publiczność zgromadzona w Kieleckim Centrum Kultury będzie miała możliwość odbyć muzyczną podróż przez blisko 250 lat nieprzerwanych polskich zmagań prowadzonych w imię odzyskania wolności i niepodległości Polski - informuje Joanna Urbanowska z IPN.

W koncercie wezmą udział finaliści II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” z terenu województwa świętokrzyskiego.

Muzycy ze Stowarzyszenia PASSIONART dwukrotnie zaprezentują się na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. O godz. 12.00 na widowni zasiądą uczniowie szkół z województwa świętokrzyskiego. Natomiast salę o godz. 19.00 wypełnią wszyscy zainteresowani. Wstęp jest wolny.

Bezpłatne zaproszenia na koncert (godz.19.00) do odbioru w kasie biletowej Kieleckiego Centrum Kultury od 19 lutego w godz. od 10.00-17.00.