luty

Dodatkowe środki na SP nr 28 i Leśną

21-02-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizj Kielce

Uchwały w sprawie zmian w budżecie na rok 2018 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2045 jednogłośnie podjęli rajcy podczas zwołanej na wniosek prezydenta Kielc nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chodziło o przesunięcie pieniędzy na realizację trzech inwestycji z uwagi na to, że złożone w przetargu oferty okazały się droższe niż pierwotnie zakładano w budżecie.

Decyzją radnych 400 000 zł przekazanych zostanie dodatkowo na  termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Szymanowskiego. W tym postępowaniu złożono sześć ofert, zróżnicowanych cenowo - od przeszło 4,174 mln zł do niemal 6,176 mln zł. Pół miliona złotych przekazano na pierwszy etap modernizacji i przebudowy budynku przy ulicy Leśnej 16, który jest przeznaczony na potrzeby archiwów Urzędu Miasta. Na ten przetarg wpłynęły dwie oferty opiewające na 2,360 mln oraz 3,095 mln zł.

Miasto chce, aby zewnętrzne prace przy budynku Szkoły Podstawowej nr 28 zostały rozpoczęte najszybciej, jak się da. Prace wewnątrz placówki będą mogły być prowadzone od czerwca do końca wakacji. Ich zakres jest bardzo duży.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta decyzją radnych przeznaczono ponadto 200 000 zł na nowe zadanie, przewidziane do realizacji w 2018 r. W związku z planowaną rozbudową ul. Piekoszowskiej przez Miejski Zarząd Dróg miasto chce przy okazji  wybudować tam też wodociąg, który obecnie jest w bardzo złym stanie.