luty

Ferie z Futbolem 2018 za nami

23-02-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

„Ferie z Futbolem” to impreza sportowa, która na stałe zagościła w programie wydarzeń organizowanych w Kielcach podczas zimowej przerwy od zajęć szkolnych. Od pięciu lat współzawodnictwo piłkarskich piątek zyskało także patrona, Adama Gołąba, przedwcześnie zmarłego dziennikarza sportowego lokalnego dodatku „Gazety Wyborczej”. Co roku turniej cieszy się dużym zainteresowaniem i jest nie tylko formą współzawodnictwa, ale przede wszystkim zagospodarowania wolnego czasu i integracji młodzieży.

W tegorocznej edycji rozgrywek wzięło udział 15 drużyn, nie tylko z Kielc ale i z regionu, w tym z Bielin czy Cedzyny. Z roku na rok poziom współzawodnictwa rośnie, a pojedynki były bardzo emocjonujące i wyrównane.  Pozytywnie zaskoczyli najmłodsi uczestnicy turnieju czyli „Koroneczki”, których postawę na boisku wysoko oceniali zawodnicy innych zespołów.

W pojedynkach półfinałowych na parkiet sali przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wybiegły drużyny „Koperników” i „Harnasi”.  Po 16 minutach czystej był remis, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się „Harnasie” a końcowy wynik dla nich w stosunku 3:2. W drugim meczu FC „Zgoda” pokonała Nidziankę Bieliny 1:0.

W finale padły tylko trzy bramki: dwie dla „Harnasi”, a jedna dla debiutujących w turnieju graczy FC „Zgoda”. Radości z wygranej nie kryli „Harnasie”, którzy przez kilka ostatnich lat zajmowali drugie miejsca w turnieju.
Dodać należy, że najlepszymi strzelcami turnieju zostali Marek Oleksiak „Kopernicy” i Artur Skowron z drużyny „Harnasi”, bramkarzem Sergiusz Syncerz – FC „Zgoda”, a MVP turnieju Mateusz Sołtysiak, piłkarz „Harnasi Kielce”.