luty

Konferencja "Zieleń potrzebna od zaraz"

27-02-2018

Organizatorzy Targów Zieleni i Małej Architektury Miejskiej  Green City Expo po raz drugi zapraszają na konferencję „Zieleń potrzebna od zaraz”, już 28 lutego w Targach Kielce. Tematy, które w tym roku poruszą prelegenci dotyczą każdego z nas - wszystkim bowiem zależy na jakości powietrza, którym oddychamy. Nie bez znaczenia dla naszego życia jest także stan, w jakim znajdują się tereny zielone wielu Polskich miast. Gośćmi konferencji będą między innymi: profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Sławomir Gawroński, dr inż. Edyta Rosłon-Szeryńska, architekt krajobrazu i pracownik Katedry Architektury Krajobrazu również SGGW czy Szymon Ciupa ekspert Smart City i GIS. Prelegenci dotkną między innymi problemu fitoremediacji - czyli technologii, która wykorzystuje rośliny w procesie oczyszczania powietrza, czy też ochrony drzew  i współpracy ma rzecz stref zielonych w miastach. Do uczestnictwa w Konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych: włodarzy miast i działaczy samorządowych, deweloperów, architektów, pasjonatów małej architektury, ale także mieszkańców, którym temat zieleni nie jest obcy. Organizatorami konferencji są Miasto Kielce oraz Targi Kielce SA.

W programie :

• Fitoremediacja powietrza w terenach zurbanizowanych: Stan obecny i perspektywy- prof. dr hab. Sławomir Gawroński, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Zakład Przyrodniczych Podstaw Ogrodnictwa, SGGW
  • Najcenniejsze drzewa i krzewy do zadrzewień miejskich pod względem ich wpływu na jakość powietrza i klimat miejski- Grzegorz Falkowski, Związek Szkółkarzy Polskich,
  • Kraków w zieleni - Łukasz Pawlik, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie,
  • Ochrona drzew a postrzegane zagrożenie bezpieczeństwa - dr inż. Edyta Rosłon-Szeryńska, architekt krajobrazu, Katedra Architektury Krajobrazu, SGGW,
  • Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach - przegląd dobrych praktyk, stosowanych standardów i narzędzi - Karolina Maliszewska, Fundacja Sendzimira,
  • Zarządzanie zielenią i krajobrazem w mieście inteligentnym - Szymon Ciupa, ekspert ds. Smart City i GIS, www.smartcity-expert.eu

Szczegółowy program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie www.greencity.targikielce.pl. Udział w Konferencji jest nieodpłatny.