Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

luty

Tournee Geologiczne po rezerwatach przyrody miasta

27-02-2018

Mnogość i wyjątkowość  walorów geologicznych na terenie miasta Kielce stwarzają doskonałe warunki do prowadzenia edukacji terenowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W związku z tym Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji zaprasza grupy szkolne do udziału w drugiej edycji bezpłatnych warsztatów  terenowych, które odbywać się będą na terenie Kadzielni, Wietrzni i Ślichowic. Tereny rezerwatów przyrody nieożywionej cechują się dużym nagromadzeniem interesujących zjawisk, świadczących o bogatej przeszłości geologicznej i historycznej, o których należy informować już młode społeczeństwo. Bezpośredni kontakt z przyrodą jest bowiem najlepszą formą poznania otaczającego nas środowiska. 

 

Głównym celem realizowanych zajęć jest możliwość bezpośredniej obserwacji stanu środowiska przyrodniczego rezerwatów geologicznych miasta. Wybitne walory naukowe i  dydaktyczne  Kadzielni, Ślichowic i Wietrzni stwarzają bowiem możliwość przeprowadzania  nietypowej lekcji geologii i ekologii na świeżym powietrzu -  informuje Kierownik Centrum Geoedukacji, Michał Poros.

 

W trakcie warsztatów Kieleckiego Tournee Geologicznego wykorzystane zostaną techniki pracy grupowej, które w szczególny sposób pobudzać będą  wrażliwość uczniów na otaczającą ją przyrodą. Geo-edukatorzy z Geoparku Kielce za pomocą prostych objaśnień i ćwiczeń będą starali się przedstawić najważniejsze fakty dotyczące przeszłości geologiczne Kadzielni, Ślichowic i Wietrzni.

 

Ubiegłoroczna edycja warsztatów terenowych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół regionu świętokrzyskiego, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację zajęć w tym roku. Liczymy, że i tegoroczne edycja spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony grupy szkolnych. Serdecznie zapraszamy - dodaje Michał Poros.

 

Zajęcia w ramach Kieleckiego Tournee Geologicznego odbywać się będą w określone wtorki (od kwietnia do czerwca) w godzinach 10.00 i 12.00. W warsztatach mogą wziąć udział szkolne grupy zorganizowane (maks. 30-osobowe).  Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rezerwacja (). Szczegóły dotyczące Kieleckiego Tournee Geologicznego znajdują się  na stronach internetowych Geoparku Kielce: www.geopark-kielce.pl  i www.centrum-geoedukacji.pl

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności