luty

Ekologicznie i energetycznie w Targach Kielce

28-02-2018

XXI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia, a także XIX Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH rozpoczęły się dziś w Kielcach.

Podczas targów EKOTECH zaprezentowane zostaną firmy zajmujące się szeroko rozumianą działalnością w obszarze ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Zakres branżowy wystawy obejmuje nie tylko odzysk, unieszkodliwianie, segregację i transport odpadów, ale także m.in. wspomaganie gospodarki odpadami, czyli badania, analizy, projektowanie i realizację inwestycji. Na zwiedzających targi czekać będą również przedstawiciele firm trudniących się m.in. produkcją i dystrybucją wyrobów dla gospodarki odpadowej, czy systemów i urządzeń do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich osób zainteresowanych sektorem energetycznym. Wśród wystawców wystawy nie zabraknie m.in. firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Pojawi się także bogata oferta maszyn, urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. Swoje pięć minut będą miały technologie powiązane z energią słoneczną, wodną i biopaliwami.  Tegoroczna edycja targów upłynie pod znakiem ciepłownictwa ekologicznego.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym odbywa się dziś także konferencja „Zieleń potrzebna od zaraz”, której organizatorami są Miasto Kielce oraz Targi Kielce SA. Prelegenci dotkną między innymi problemu fitoremediacji - czyli technologii, która wykorzystuje rośliny w procesie oczyszczania powietrza, czy też ochrony drzew  i współpracy ma rzecz stref zielonych w miastach. Wydarzenie to odbywa się w ramach Targów Zieleni i Małej Architektury Miejskiej  Green City Expo.

Więcej na stronie: www.targikielce.pl