luty

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle

28-02-2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza całe rodziny, jak i grupy szkolne dzieci i młodzieży na najbliższe spektakle. Już 6 marca o godz. 10.00 odbędzie się spektakl szkolny  „Alicja w Krainie Czarów” w chorografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków. Alicja w Krainie Czarów to najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji. W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Rezerwację można składać pod numerem tel. 41 36 76 712 lub e-mailem r.pieczaba@ktt.pl, impresariat@ktt.pl. Zarezerwowane bilety można odbierać 2 tygodnie przed spektaklem. Kasa czynna od 1 marca 2018 w godzinach 14.00 - 17.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w dniu spektaklu godzinę przed rozpoczęciem.

Drugim najbliższym wydarzeniem, na który zaprasza KTT jest ”Pasja”, realizowana jako spektakl szkolny 22 marca o  godz. 10.00 oraz spektakl wieczorny o godz. 19.00 tego samego dnia. Widowisko ukazuje temat męki Chrystusa w nieco inny sposób, niż w tradycjach liturgicznych. Głównymi bohaterami są Maria Magdalena i Judasz. Kielecki Teatr Tańca ukazuje w tym spektaklu inne spojrzenie na miłość Jezusa poprzez Marię Magdalenę i Judasza, odsuwając fizyczność w tej historii na plan dalszy a skupiając się nad wymową duchową. Może przez to widz  będzie w stanie zrozumieć Judasza, w jego cierpieniu popełnionego grzechu i wybaczyć mu, nie po to, by osłabiać kategorie etyczno – moralne, ale by uciszać zło oraz dać świadectwo siły miłości, która - jak w przypadku Marii Magdaleny - spowodowała przeobrażenie duchowe, potrzebne wielu współczesnym ludziom. Poszczególne sceny przedstawione zostaną  jako teatralne obrazy-znaki, przypominające  stacje w drodze życia i drodze krzyżowej Jezusa.

Rezerwacje pod nr tel. 41 36 76 712 lub e-mailem r.pieczaba@ktt.pl. Zarezerwowane bilety można odbierać 2 tygodnie przed spektaklem. Kasa czynna od 8 marca 2018 r. w godzinach 14.00 - 17.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w dniu spektaklu godzinę przed rozpoczęciem.