luty

Spektakl „Dwie wyspy” – najnowsza premiera Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

28-02-2018

Spektakl „Dwie wyspy” – najnowsza premiera Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 marca br.

„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem i jest im trudniej, bo są razem”. Bywa, że są jak „dwie osobne wyspy na wielkim oceanie”, ale też „jak maszt i żagiel statku - jedno bez drugiego traci sens”, a wspólnie „mogą odbywać najdalsze podróże”. Takie, podczas których nie zabraknie chwil dobrych i jasnych, lecz czasem przydarzy się sztorm. Jak wyjść z niego cało? Jak w jedną całość łączyć i parować Kogoś z Kimś, aby byli ze sobą długo i szczęśliwie? Przed takim niełatwym zadaniem staje w najnowszym spektaklu teatru „Kubuś” pt. „Dwie wyspy” trochę rozmarzony, a trochę gapowaty Lepik. Dwoi się przy tym i troi, ale niestety z różnym skutkiem. Czy szalony Chlust zalewający świat miłością zdoła mu pomóc? Czy wspólnie pokonają zapowietrzoną Złość? I wreszcie - czy magiczne dwie połówki jabłka są raczej soczyste i pyszne czy jednak…. Kwaśne i cierpkie?

Spektakl „Dwie wyspy”, którego premiera odbędzie się w teatrze „Kubuś” już w najbliższą sobotę                         (3 marca) to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć.

Przedstawienie powstało z inspiracji niezwykle popularną książką „Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej. Jej autorka jest jedną z najlepszych ilustratorek w Polsce, znaną i docenianą także na świecie. Za swoją twórczość uzyskała m.in. prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Aword (dwukrotnie) czy nominację do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2018, nazywanej „Małym Noblem”. Inscenizacja w reżyserii Darii Kopiec, nawiązuje do niesamowitych prac Chmielewskiej, kreując czarodziejski świat miłości bogactwem plastycznych i teatralnych form. Urzekających nie tylko dla najmłodszych, choć spektakl adresowany jest do widzów w wieku od 4 lat. Zapraszamy!

„Dwie wyspy” na podstawie książki „Dwoje ludzi” napisanej i zilustrowanej przez Iwonę Chmielewską
scenariusz i reżyseria - Daria Wiktoria Kopiec
tekst - Anna Andraka