luty

Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Szkół Budowlanych

13-02-2018

Dynamiczna walka i zaangażowanie na boisku towarzyszyły od pierwszych minut Mistrzostwom Polski w Halowej Piłce Nożnej Szkół Budowlanych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 16 zespołów z całego kraju, m.in. z  Góry Kalwarii,  Mielca, Limanowej, Olsztyna, Stargardu Szczecińskiego, Sandomierza, Skarżyska Kamiennej, Kielc, Tarnobrzegu.

Turniej, z uwagi dużą liczbę meczów, rozgrywany jest w dwóch grupach i na dwóch obiektach - w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Jagiellońskiej oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy alei Legionów. W walce o puchar Mistrza Polski Szkół Budowlanych zawodnicy nie szczędzą sił.

Rozgrywane w Kielcach Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Szkół Budowlanych są XIII Memoriałem im. Henryka Sękowskiego. Patron tej imprezy był nauczycielem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach, wielkim przyjacielem sportu. Odszedł w 2005 roku. Mecz finałowy rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w ZSP nr 1.

Patronat nad mistrzostwami objęli prezydent Kielc oraz prezydent Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”.