Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

luty

wizualizacja

Sześciu chętnych na wykonanie projektu budowlanego Californii

14-02-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Sześć firm zainteresowanych jest wykonaniem dokumentacji projektowej na budowę inkubatora California Inc., największego tego typu obiektu w Europie Centralno-Wschodniej.

 

Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym oficjalnie otwarto oferty, które napłynęły do przetargu. Zgłosiły się firmy z takich miast, jak Warszawa, Kraków, Poznań i Kielce.Najtańsza oferta opiewa na kwotę ponad 800 tys. zł. Najwyższa zaproponowana cena to prawie 2 mln zł. - Przystępujemy do oceny formalnej. W marcu chcemy podpisać umowę z wykonawcą, który do końca tego roku przygotuje projekty – budowlany i wykonawczy wraz z częścią kosztorysową. W tym samym czasie powinniśmy już otrzymać wszelkie niezbędne decyzje administracyjne, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji – informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT i dodaje, że przetarg na budowę ogłoszony zostanie w pierwszym kwartale 2019 r. Inwestycja potrwać ma dwa lata. Jej wartość szacuje się na 85 mln zł. i będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 

California Inc. będzie największym w Europie Centralno-Wschodniej inkubatorem dedykowanym start-upom. Jego powierzchnia to ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie mieć sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. – Obiekt będzie wielofunkcyjny, wybudowany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną - wymienia Szymon Mazurkiewicz.

 

Projekt doskonale wpisuje się w plany związane z inwestycją Miejskiego Zarządu Dróg - połączeniem skrzyżowania ulic Zagnańskiej i Witosa z ul. Olszewskiego, a w kolejnym etapie z ul. Hubalczyków. Inkubator California stanąć ma w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa. Przetarg na tę budowę zostanie ogłoszony przez MZD w połowie tego roku.

 

- To nie jedyna tak poważna inwestycja, o której myślimy. Z uwagi na duże zainteresowanie firm, planujemy budowę 12-kondygnacyjnego wieżowca, na który posiadamy już warunki zabudowy. Ma on powstać także przy ulicy Olszewskiego, w niedalekiej odległości od obecnej pętli autobusowej. Plany na kolejną dekadę mamy ambitne, a doświadczenie zebrane w ciągu 10 minionych lat pokazało, że przedsiębiorcy, zwłaszcza młode start-upy, coraz częściej spoglądają w tę część kraju by tu lokować swoje biznesy. Nie możemy pozostawać obojętni na ich potrzeby - podkreśla dyrektor KPT.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności