luty

Ciekawe wydarzenia w Muzeum Historii Kielc

14-02-2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza 15 lutego o godz. 17.30 na kolejne już spotkanie promocyjne wydawnictw muzealnych. Tym razem zaprezentowany zostanie IX zeszyt z serii „Źródeł do dziejów Kielc”, pt. „Najstarsze fotografie Kielc do 1885 roku , opracowany przez Leszka Dziedzica, który pokaże nie tylko pierwszy znany obraz Kielc uzyskany metodą fotograficzną, ale także opowie, dlaczego do dzisiaj właściwie nie jest on znany kielczanom. Spośród autorów IX tomu Studiów Muzealno-Historycznych z 2017 r. można będzie posłuchać opowieści Włodzimierza Zacharza o „niesławnej” kieleckiej dzielnicy, czyli o Herbach i historii kupieckiej rodziny Cybulskich opracowanej przez Olgierda Chojnackiego. Natomiast Konrad Otwinowski zaprezentuje i omówi zbiory broni palnej zgromadzonej w Muzeum Historii Kielc. Przed spotkaniem będzie można nabyć prezentowane książki. Spotkanie odbędzie się  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy  ul. Ks. P. Ściegiennego 13.

17 lutego o godzinie  10.00 odbędzie się spotkanie Klubu "Nad Silnicą" Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu pn. „Jacy jesteśmy?” odczytane zostaną  wiersze członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.  Kierownictwo Zyta Trych.

Zaś 18 lutego o  godzinie  10.00 odbędą się drugie z serii warsztaty nowego cyklu dla rodzin "Poranki w Muzeum Historii Kielc". Familijne warsztaty architektoniczno-artystyczne, podczas których uczestnicy, zainspirowani fotografiami osiedli z wielkiej płyty, wykonają budynki tak charakterystyczne dla lat 70. i  80. tj. wieżowce z balkonami oraz punktowce.